Włókniny

FERTILE AGROWŁOKNINA

Włókniny z serii FERTILE to szeroka gama wysokiej jakości produktów do okrywania roślin jak i ściółkowania gleby. Bogaty wybór włóknin o różnej szerokości i różnorakim zastosowaniu sprawdzi się w każdym ogrodzie , zapewniając roślinom optymalne warunki wegetacji.


Agrowłóknina wiosenna może być stosowana na sadzonkach, lub na wysianych nasionach warzyw i kwiatów. Agrowłóknina ma szerokie spektrum zastosowań a jej ochronne właściwości można wykorzystywać w uprawie: warzyw, owoców, traw, ziół i kwiatów. Wyjątkowa elastyczność agrowłóknin umożliwia swobodny wzrost roślin pod okrywą. Agrowłókniny są stabilizowane na szkodliwe działanie promieni UV. Agrowłókniny wiosenne osłaniają i zabezpieczają przed przymrozkami, palącym słońcem, porywistym wiatrem, gradobiciem i insektami. Zwiększają temperaturę i wilgotność pod okrywą zapewniając optymalne warunki kiełkowania, wzrostu i rozwoju. Gwarantują w ten sposób roślinom właściwe warunki rozwoju i wegetacji.

Lp nazwa
1 TWOJA AGROWŁÓKNINA WIOSENNA 1,6m x 5,0m FERTILE
2 TWOJA AGROWŁÓKNINA WIOSENNA 1,6m x 10m FERTILE
3 TWOJA AGROWŁÓKNINA WIOSENNA 3,2m x 5m FERTILE
4 TWOJA AGROWŁÓKNINA WIOSENNA 3,2m x 10m FERTILE
SPOSÓB UŻYCIA
Agrowłókninę rozłożyć luźno na wysiane lub wysadzone rośliny, tak aby umożliwić im swobodny wzrost. Boki z obydwu stron obsypać ziemią albo obłożyć woreczkami wypełnionymi piaskiem lub innym materiałem, który swoim ciężarem zabezpieczy przed niepożądanym zwianiem i nadmiernym falowaniem. Zalecamy rozkładać agrowłókninę zgodnie z przewidywanym kierunkiem wiatru. Podczas wzrostu roślin pod okrywą należy pamiętać o podlewaniu. Porowata struktura agrowłókniny umożliwia swobodny przepływ wody i powietrza. Po ustąpieniu okresu niekorzystnych warunków atmosferycznych i po osiągnięciu przez rośliny właściwej dojrzałości, należy zdjąć agrowłókninę i cieszyć się wyjątkowymi plonami.

Agrowłókniny ściółkujące przeciw chwastom przeciwdziałają rozwojowi chwastów w naturalny sposób, przepuszczają wodę i powietrze, przyśpieszają wegetację i wzmacniają system korzeniowy roślin oraz utrzymują nisko rosnące owoce w czystości. Wysypane korą lub drobnym kamieniem wzmacniają efekt dekoracyjny, który podkreśla walory estetyczne każdego ogrodu. Agrowłókniny ściółkujące przeciw chwastom zapewnią Państwa roślinom skuteczną ochronę przed chwastami. Wystarczy rozłożyć odpowiednio naciętą agrowłókninę ściółkującą na ziemi pozbawionej darni i przymocować do podłoża. Następnie wysypać korą lub kamieniem ozdobnym. Agrowłóknina ściółkująca przeciw chwastom ma szerokie spektrum zastosowań – jej ochronne właściwości można wykorzystywać w uprawie: warzyw, krzewów owocowych i ozdobnych oraz kwiatów.

Lp nazwa
1 TWOJA AGROWŁÓKNINA ŚCIÓŁKUJĄCA PRZECIW CHWASTOM 1,6m x 5,0m FERTILE
2 TWOJA AGROWŁÓKNINA ŚCIÓŁKUJĄCA PRZECIW CHWASTOM 1,6m x 10m FERTILE
3 TWOJA AGROWŁÓKNINA ŚCIÓŁKUJĄCA PRZECIW CHWASTOM 3,2m x 5m FERTILE
4 TWOJA AGROWŁÓKNINA ŚCIÓŁKUJĄCA PRZECIW CHWASTOM 3,2m x 10m FERTILE
SPOSÓB UŻYCIA
Aby skutecznie przeciwdziałać rozwojowi chwastów należy przy montażu zastosować się do poniższych wskazówek i podzielić prace na kilka etapów. Przede wszystkim należy przygotować glebę pozbawiając ją darni, czyli wierzchniej warstwy. Następnie po spulchnieniu i wyrównaniu ziemi rozkładamy agrowłókninę. Przy nowych nasadzeniach w miejscach, gdzie mają rosnąć rośliny, agrowłókninę nacinamy ostrym narzędziem na krzyż (długość cięcia zależy od średnicy bryły korzeniowej), odchylamy powstałe trójkąty i sadzimy. Po posadzeniu odgięte trójkąty agrowłókniny przywracamy na poprzednie miejsce. Przy rosnących już roślinach wykonujemy nacięcie, które umożliwi obłożenie agrowłókniną powierzchni wokół rośliny. W obu przypadkach mocujemy agrowłókninę do podłoża najlepiej mocnymi szpilkami do mocowania agrowłókniny lub gwoździami z podkładkami, tak aby mieć pewność, że stabilnie przylega. Ostatnim etapem dekoracyjnym jest wysypanie agrowłókniny korą lub drobnym kamieniem według Państwa uznania.

Agrowłókniny zimowe osłaniają i chronią rośliny przed niskimi temperaturami i wysuszającym wiatrem, szczególnie w bezśnieżne zimy. Nasza agrowłóknina otula rośliny niczym pierzyna przeciwdziałając uszkodzeniom i zapewniając prawidłowy przebieg zimowej wegetacji. Agrowłóknina zimowa zapewni Państwa roślinom wspaniałą ochronę i stworzy optymalne warunki przetrwania aż do wiosny. Ma szeroke spektrum zastosowań – jej ochronne właściwości można wykorzystać w uprawie: rododendronów, iglaków, róż, winorośli, wrzośców oraz innych odmian nieodpornych na działanie zimy. Porowata struktura agrowłóknin umożliwia swobodny przepływ powietrza, a jej lekkość nie ingeruje w prawidłowy rozwój roślin. Agrowłoknina zimowa stablilizowana jest na szkodliwe działanie promieni UV.

Lp nazwa
1 TWOJA WŁÓKNINA ZIMOWA 1,6m x 5,0m FERTILE
2 TWOJA WŁÓKNINA ZIMOWA 1,6m x 10m FERTILE
3 TWOJA WŁÓKNINA ZIMOWA 3,2m x 5m FERTILE
SPOSÓB UŻYCIA
Delikatne krzewy oraz kwiaty wymagające ochrony zimą, należy w sposób bardzo dokładny owinąć agrowłókniną od podstawy aż do szczytu. Następnie po całkowitym okryciu należy zabezpieczyć agrowłókninę sznurkiem lub spiąć brzegi zszywaczem. W przypadku pergoli czy pnących winorośli postępujemy w ten sam sposób owijając pnącza od nasady aż do szczytu.